MALÝ MEHRIN

Projekt zbudování Moravského židovského muzea v podobě, jakou jsme si před čtyřmi roky vysnili, zdárně pokračuje. Máme skvělý návrh nové budovy od japonského architekta Kengo Kumy, ale nechceme čekat, než se nový dům postaví a přivítá první návštěvníky.

Proto jsme 28.2. otevřeli „prozatímní“ muzeum Malý Mehrin na Vídeňské 14.

Slavnostního zahájení se zúčastnila brněnská primátorka Markéta Vaňková, ale také třeba dramatik Milan Uhde, jeden z posledních přeživších holokaust Karel Ellinger a samozřejmě autor první výstavy našeho muzea, dokumentarista Martin Šmok.

O pouhé dva dny později jsme v prostorách Malého Mehrinu přivítali na besedě americkou spisovatelku Kathi Diamant, která napsala skvělou knihu o poslední lásce Franze Kafky Doře Diamant.Vše další se o Malém Mehrinu dozvíte na jeho vlastních webových stránkách www.malymehrin.cz.

cs_CZCzech
Powered by TranslatePress

Newsletter

Budeme rádi, když se rozhodnete přihlásit k odběru. Prosím, vyplňte následující údaje, abyste se mohli přihlásit k odběru emailů. Poté obdržíte email s odkazem, přes který dokončíte registraci. Chceme se pouze ujistit, že toto je Váš email, a že se nikdo nepřihlašuje bez vašeho vědomí.